Hol van már a kétezres évek elején feledésbe merült jó öreg kazetta? Biztosan emlékszünk még arra, amikor a tape szalagját ceruzával tekertük előre-hátra, vagy amikor másoltuk a kazikat ide-oda a baráti körben. Nos, valószínűleg ez az élmény már nem tér vissza, viszont úgy tűnik, a kazetta médiuma összekapcsolható a művészi kreativitással.
Kimondottan idegesítő volt, ha a kazetta szalagja összecsavarodott vagy kilógott. Erika Iris Simmons (művésznevén Iri5) viszont éppen ebben a jelenségben fedezte fel saját művészetét, mikor a kazetta szalagját portrékészítésre használta fel. A sorozatnak "Ghost in the Machine" a címe, egy filozófiai kifejezés, melynek értelme, hogy a természet egy gép, az ember pedig egy ennél kisebb gép, a "szellem", ami a kreativitásunkat adja.
Mindannyiunkat körülvesz egy "csomagolás", bizonyos normákba születünk, ahogy a kazetta is elrejti a szalagot, holott az adja létének értelmét. A művész kiszabadítja és életre kelti a belső tartalmakat, s így születik meg többek közt Kravitz vagy a Beatles, hogy ne csak halld őket a kaziból, hanem lásd őket a kaziban.
Innen: weburbanist.com
Utolsó kommentek